I když práce v poslanecké sněmovně není jen o hlasování, přesto bude určitě zajímavé podívat se na statistiku mého hlasování za celé období mé činnosti:

 

Hlasoval jsem
4821 krát ( 81.5% ).
z toho
ANO 2907 krát ( 49.2% ).
NE 1219 krát ( 20.9% ).
Zdržel jsem se 695 krát ( 11.7% ).
 
Omluven jsem byl
433 krát ( 7.3% ).

Zprávy

  • Europoslanec Alexandr Vondra bude na víkendovém kongresu ODS usilovat o pozici místopředsedy strany. V pátečním Rozstřelu iDNES.cz uvedl, že s kandidaturou váhal a jeho ambice nejsou nejvyšší. Zcela opačně hodnotil ambice celé strany. K úspěchu ve volbách musíme dokázat lidi strhnout, řekl.

  • Ochrana svobody a normálního světa, boj se zeleným náboženstvím, ale třeba i daňová brzda pro vládu. Občanští demokraté musí podle poslance a šéfa středočeské ODS Jana Skopečka po kongresu začít přicházet s vlastními, klidně i provokativními tématy. "Zároveň z nás musí vyzařovat jasná energie a odhodlání, musíme mít drive a být důraznější," říká.

  • ODS čeká v sobotu kongres, na kterém si bude volit vedení. Post první místopředsedkyně obhajuje pražská zastupitelka a místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija. V rozhovoru Novinkám řekla, že ODS by se měla po příštích sněmovních volbách vrátit do vlády a neměla by se nadále jen vymezovat proti premiéru Andreji Babišovi (ANO).