Pachatel se vrací na místo činu? aneb dvakrát do stejné řeky nevstoupíš?

Na Dole Staříč (dnes Důl Paskov) jsem odpracoval 3 roky jako študák a 4 léta po ukončení vysoké školy. Byť to byly léta tvrdé chlapské dřiny, pro život jsou nezapomenutelné, ale, a to zejména, mi přinášejí jen pozitiva. Férovost, splnění slova, platnost podané ruky, pomoc v nouzi… taková je práce v dole… PAROUBEK BY TADY NEMOHL FUNGOVAT ANI HODINU…

Když jsem opětovně zfáral  5.května 2010 s naším kandidátem na premiéra Petrem Nečasem a lídrem za Moravskoslezský kraj Pavlem Drobilem, netajím se příjemnými chvílemi, které mě na šachtě potkaly. “Ahoj Igore…“ „,… ááále konečně ses přišel na nás podívat?“ Toto bylo slyšet při setkání s bývalými spolupracovníky po havířském pozdravu „Zdař Bůh“ přímo v dole.

Jsem přesvědčen, že každý, kdo chce mluvit do politického a ekonomického dění v naší republice, by to měl MINIMÁLNĚ VIDĚT. Lidé, kteří takto tvrdě a náročně pracují, si zaslouží naši pozornost, úctu a zejména kvalitní sociální zázemí v okamžiku, kdy tuto práci již vykonávat nemohou.

Sociální dávky a pomoc má být určena těm, kteří si ji zaslouží, kteří ji potřebují, kteří ji nezneužívají. Musí být určena těm, kteří poctivě pracovali a nyní nemohou, kteří pracovali tak tvrdě, že ve středním věku již nemohou, kteří jsou zdravotně znevýhodněni tak, že pracovat nemohou a kteří o tyto lidi nepřetržitě pečují. Nedovolme sociálním demokratům tyto dávky rozdělovat těm, kteří si je nezaslouží, kterým nenáleží, a kteří na VÁS parazitují.