Pachatel se vrací na místo činu? aneb dvakrát do stejné řeky nevstoupíš?

Na Dole Staříč (dnes Důl Paskov) jsem odpracoval 3 roky jako študák a 4 léta po ukončení vysoké školy. Byť to byly léta tvrdé chlapské dřiny, pro život jsou nezapomenutelné, ale, a to zejména, mi přinášejí jen pozitiva. Férovost, splnění slova, platnost podané ruky, pomoc v nouzi… taková je práce v dole… PAROUBEK BY TADY NEMOHL FUNGOVAT ANI HODINU…

Když jsem opětovně zfáral  5.května 2010 s naším kandidátem na premiéra Petrem Nečasem a lídrem za Moravskoslezský kraj Pavlem Drobilem, netajím se příjemnými chvílemi, které mě na šachtě potkaly. “Ahoj Igore…“ „,… ááále konečně ses přišel na nás podívat?“ Toto bylo slyšet při setkání s bývalými spolupracovníky po havířském pozdravu „Zdař Bůh“ přímo v dole.

Jsem přesvědčen, že každý, kdo chce mluvit do politického a ekonomického dění v naší republice, by to měl MINIMÁLNĚ VIDĚT. Lidé, kteří takto tvrdě a náročně pracují, si zaslouží naši pozornost, úctu a zejména kvalitní sociální zázemí v okamžiku, kdy tuto práci již vykonávat nemohou.

Sociální dávky a pomoc má být určena těm, kteří si ji zaslouží, kteří ji potřebují, kteří ji nezneužívají. Musí být určena těm, kteří poctivě pracovali a nyní nemohou, kteří pracovali tak tvrdě, že ve středním věku již nemohou, kteří jsou zdravotně znevýhodněni tak, že pracovat nemohou a kteří o tyto lidi nepřetržitě pečují. Nedovolme sociálním demokratům tyto dávky rozdělovat těm, kteří si je nezaslouží, kterým nenáleží, a kteří na VÁS parazitují.

Zprávy

  • Přinášíme rozhovor s poslankyní ODS Janou Černochovou, která je žhavou kandidátkou na post ministra obrany po letošních volbách do Poslanecké sněmovny. Jak by vedla ministerstvo a co jsou hlavní úkoly na této pozici pro další 4 roky? Dočtete se v našem rozhovoru.

  • Deník pokračuje v sérii rozhovorů s šéfy stran, které mají reálnou šanci dostat se do sněmovny. Tentokrát jsem hovořila s Petrem Fialou, lídrem trojkoalice SPOLU, který je jedním ze žhavých kandidátů na českého premiéra a kromě tohoto rozhovoru se představuje i v seriálu videodebat Deníku.

  • Střední školy nesmějí být ve vzdělávání konečnou stanicí. Musejí být široce otevřenými a dostatečně navzájem prostupnými branami, které každému studentovi nabídnou několik cest. Na studentovi pak bude výběr, zda střední školu pojme jako čistou přípravu na budoucí povolání, nebo jako přípravu na další studium. Eventuálně mu střední školy umožní jít oběma těmito cestami a o povolání se rozhodovat později.