S velkým znepokojením sleduji možné uzavření dolu Paskov. 2500 možných nezaměstnaných není totiž konečné číslo. Podle statistik je totiž na každé pracovní místo navázáno z důvodů spolupráce firem až tři další zaměstnanci na jednoho. Znamenalo by to okolo 10 tisíc nezaměstnaných. Pro naše město a okolí by to znamenalo veliký problém.

Připadá mi ale trošku absurdní vyjádření města Frýdek-Místek, že by mělo zájem provozovat šachtu v případě odkupu za jednu korunu. Hlubinné dobývání uhlí je jedna z nejsložitějších a zejména nejnebezpečnějších profesí, které znám. A protože jsem přímo na zmíněné šachtě pracoval, vím o čem mluvím. Bylo by zřejmě ojedinělé nejen v rámci ČR, ale i v rámci EU, aby hlubinný důl vlastnilo a provozovalo město.

Jedinou šancí, která by mohla vést k udržení těžby na Paskově je nalezení strategického partnera, který má o tento důl zájem a který má zejména z těžbou černého uhlí zkušenosti.  V hledání takového zájemce se město zajisté může pokusit.

Jsem ale bytostně přesvědčen, že stát, resp. kraj, resp. obec je tím nejhorším a nejméně efektivním hospodářem zejména v podnikání. Nevěřím, že by naše město bylo v tomto výjimkou.

Zprávy

  • Ministryně obrany Jana Černochová je pod tlakem. Kromě sporu s exministrem Lubomírem Metnarem se přesně v době, kdy podepisovala česko-americkou smlouvu o obranné spolupráci (DCA), objevila v médiích celá řada nepříjemných informací. Černochová je komentuje v rozhovoru pro deník FORUM 24, kde také popsala, jak se o smlouvě vyjednávalo a zda i její kolegové z opozice, kteří smlouvu nyní kritizují, měli veškeré informace předem.

  • Vláda pracuje na nové bezpečnostní strategii, a to nejen s ohledem na definitivní ukončení míru v Evropě, které způsobilo Rusko svou agresí na Ukrajině. U jednoho stolu se v úterý během panelové diskuse ve Sněmovně sešli politici i odborníci z dotčených ministerstev, a to k debatě o významu i přínosu připravované strategie, a také k otázkám, jak se promítne do dalších strategických dokumentů, pro Českou republiku nezbytných a důležitých. Bezpečnostní strategie bude reflektovat novou geopolitickou realitu a zveřejnění bude předcházet schválení vlády.

  • Česko prošvihlo šanci urychlit výstavbu dálnic za peníze z EU, jako to dokázalo Polsko. Nové dotace už budou jen na ekologičtější železnice. Investice do dopravní infrastruktury je přitom výhledově třeba zdvojnásobit na 300 miliard korun ročně. „Bez investic v dopravě a energetice nebudeme ekonomicky růst,“ varuje ministr dopravy Martin Kupka (ODS) v rozhovoru pro pořad Peníze a vliv Českého rozhlasu Plus.